NÁVOD K POUŽITÍ, PRANÍ A ÚDRŽBĚ ITALSKÉ MÓDY

Při nákupu výrobků je nutné věnovat pozornost základním podmínkám údržby, které stanoví výrobce. Jsou znázorněny grafickými symboly na etiketě nebo visačce každého výrobku. Nesprávný výběr výrobku nebo nerespektování níže uvedených zásad ošetřování a užívání může způsobit jeho poškození, které nemá charakter vady, na kterou se vztahuje odpovědnost za vadu. Zboží není predpratý – možnost pouštění barev. Po jednom až dvou vypráních dochází k ustálení barev.

Doporučená údržba textilu

– při barevném zboží je optimální teplota praní 30 ° C

– prádlo perte z rubní strany
– při praní barevného prádla používejte prací prostředky s označením COLOR
– při ručním praní používejte zásadně tekuté prací prostředky určené pro jemné a barevné prádlo
– při praní výrobek jen krátce odstřeďte (doporučujeme nižší otáčky), zamezíte tím tzv. zatlačení barev a pretáčeniu švů
– pokud dojde při námaze k propocení, doporučujeme výrobek vypláchnout v čisté vodě co nejdříve po použití z důvodu ochrany barev proti dlouhodobým účinkům agresivního potu. Toto vypláchnutí nenahrazuje praní a doporučený způsob ošetření, ale přispívá k dlouhodobé stálosti barev.
– propocený výrobek se nesmí bez předchozího vyprání sušit na slunci. Zboží není předepraný – možnost pouštění barev. Po jednom až dvou vypráních dochází k ustálení barev.
– pokud jsou používány deodoranty, mohou negativně působit na stálost barev
– výrobky v kombinaci kontrastních barev je nutné po ručním a mechanickém praní dokonale odvodnit, aby nebyla prodlužována doba schnutí a nedocházelo k vzájemnému prolínání barev za mokra
– odstranění intenzivních skvrn a zašpinění doporučujeme přenechat odborníkům (čistírně)
– jemné druhy pletenin jsou náchylné k zatahování a zatrhávání vláken a tvorbě žmolků. Věnujte prosím zvýšenou opatrnosti při oblékání, svlékání, používání a praní.
– zatažení a zatržení je mechanické poškození a nemůže být uznány jako reklamace
– žmolkovitost nesnižuje funkčnost výrobku
– výrobky, u nichž byl učiněn neodborný zásah, nebudou uznány v reklamačním řízení
– pro praním zkontrolujte výrobek, zda jsou kapsy prázdné. Odepněte snímatelné části oděvu, popřípadě jiné odnímatelné části.
– pokud nejsou oděvy silně zašpiněné, neperte je zbytečně na vyznačené maximum
– pletené zboží sušte rozprostřené na ručníku nebo osušce
– při žehlení se vyhněte potisku a jiným ozdobám
– oděvy perte a žehlete vždy na rubní straně
– v průběhu ošetřování praním dochází postupně ke změně barvy výrobku. Tato vlastnost je pro danou finální úravu typická, v některých případech i žádoucí. Není možné považovat to za vadu.
– deodoranty nikdy neaplikujte na výrobky
– ozdobné aplikace, kamínky a pod. se mohou při opakované zátěži uvolňovat. Tuto skutečnost nelze považovat za vadu. Tyto vysoce módní doplňky nelze na oděv zafixovat. Tohle zboží se nesmí ždímat ani prát v bubnové pračce.
– při praví oděvů se suchými zipy, které nebudou zapnuté, může dojít k poškození jakékoli součásti praného prádla
– oděvy se spirálovými nebo vroubkovanými zipy je třeba před praním zapnout
– oděvy, ve kterých jste zmokli, vyrovnáme (odstraníme mechanickou část nečistot) a sušíme při pokojové teplotě

Suché zipy

Často používané na oděvech, mohou při používání způsobit neyvratné poškození oděvu. Jde o případy, kdy je tímto typem zipu opatřena vnitřní část oděvního výrobku. Při používání rozepnutého oděvu tak dochází k otěru části zipu a tkaniny výrobku, která je po určité době používání poškozená vytrhání a staženými nitěmi vazby tkaniny. Velmi snadno se poškodí především výrobek z vlasové textilie nebo pleteniny. Při zanesení suchého zipu nečistotami dochází ke snížení jeho funkčnosti.

Zipy

Funkčnost klasických spirálních a zoubkových zapínání je ovlivněna počtem zapínání. Mechanické poškození zipu nelze reklamovat.

Žmolky

Výrobky perte na rubní straně, popř. v pracím vaku, zabráníte tím otěru výrobku a žmolkům. Při používání výrobku dbejte, aby nedocházelo k oděrkám (kovové a suché zipy, šperky, hodinky, batohy, kabelky a pod. … Dále i opírání o hrubé předměty omítky, kůru stromů a pod.) Je známo, že tkaniny a pleteniny ze syntetických materiálů mají zvýšený sklon k žmolkovitosti.

Zimní bundy s dutým vláknem (Polyester)

Dutá vlákna jsou vlákna s dutým vnitřkem, který vzniká s pomocí trysek s jádrem nebo zvláštním profilem. Duté vláknu slouží k udržování tělesné teploty a to bez ohledu na okolní teplotu. Duté vlákno se rozpíná a zvíra, tím dochází k regulaci teploty. Nepoužívat aviváž ani jiné změkčovadla !!! Dochází k ucpávání dutých vláken a ztrátě funkčnosti bundy. Pokud perete výrobek doma, doporučujeme použít prací prostředek a dokonale vypláchnout. Odstředit max. na 600 otáček / min. Nesmí se protáčet a stáčet. Při pozvolném sušení na ramínku věšáku poklepávat v průběhu schnutí. V sušičce sušit rychle, proudem teplého vzduchu, za použití 3 tenisových míčků.
Drobné vycházení jednotlivých vláken na povrch nesnižuje užitné vlastnosti výrobku a není možné jej reklamovat.

Doporučená údržba fleecových výrobků

– dodržujte doporučené symboly údržby a hodnoty teplot od výrobce
– výrobky perte samostatně na rubní straně
– pokud výrobek obsahuje žehlící symbol, žehlete pouze na rubní straně
– po praní výrobek důkladně vyždímejte
– nesušte výrobek v blízkosti intenzivního tepelného zdroje

Návod na údržbu svetrů

– na praní v pračce používejte program na vlnu
– používejte jemné prací prostředky určené pro vlnu a to pro praní v rukou i v pračce
– při vyplachování postupně snižujte teplotu vody, aby nedošlo k vysrážení nebo deformaci, nikdy neodvodňujte ručním ždímáním a kroucením, sušte hlavně na ručníku
– výrobky po odvodnění vytvarujte a sušte ve vodorovné poloze
– při sušení výrobky nezavěšujte na šňůru, nezajišťujte skřipci nebo jiným nevhodným způsobem

Záruka

Záruční doba na výrobek je 24 měsíců. Záruka se vztahuje pouze na výrobní vady. Záruka se nevztahuje na vady způsobené nesprávným používáním výrobku, používáním k jinému účelu než je určeno, zenedbaním péče o výrobek, zásahem do výrobku nebo opotřebením. Opravy může provádět pouze oprávněná osoba. Životnost výrobku závisí na způsobu a intenzitě používání, správné aplikaci a způsobu ošetřování. Na základě těchto vlivů může být životnost kratší než záruční doba.

Ošetřování a údržba kabelek

Našla jste kabelku, do které jste se ihned zamilovala? Dopřejte jí správnou péči, aby stále vypadala i po letech jako nová. Zjistěte si, jak se starat o koženou kabelku, proč se vyhýbat vodě nebo proč do kabelky nepatří týdenní nákup.

Kabelka je na drobné věci, ne na velký nákup

Chcete, aby vám kabelka vydržela dlouhá léta a aby měla stále stejný tvar? Nepřetěžujte ji. Kabelka je určená k nošení především drobných věcí jako jsou klíče, peněženka, brýle, mobilní telefon, notebook, možná malá svačina, ale rozhodně se do ní nemá dávat velký nákup nebo těžké knihy nebo jiné těžké a objemné předměty.

Pokud bude kabelka sloužit jako batoh nebo taška do školy, je velká pravděpodobnost, že se začne postupem času ničit a deformovat. Začnou se trhat uši, uvolňovat švy nebo začne materiál praskat. Takové závady nejen, že naruší celkovou estetiku kabelky, ale také nemohou být uznané v rámci reklamace. Takové poničení, které vzniklo nedodržením zásad účelovosti kabelky není možné vyreklamovat.

 

Chraňte kabelku před vodou, nečistotami a škrábanci

 

Udržet kabelku stále jako novou není takový problém. Za prvé záleží na kvalitě zpracování a za druhé ji stačí nevystavovat mechanickému poničení. Co to znamená? Chránit především spodní část kabelky, boční strany a vnitřní podšívku před vodou, drsnými povrchy a předměty, které by ji mohly poničit. Nejčastějšími důvody poničení kabelky jsou hodinky, šperky na ruce, uvnitř pak obaly od mobilních telefonů, ostré předměty nebo nepřiměřená váha obsahu.

Velmi často u kabelek dochází k poničení zipů, cvočků nebo jiného druhu zapínání. U zapínání vždy platí pravidlo, otevírat a zavírat vždy pomalu, plynule a bez použití hrubé síly. Díky tomu se předejde “zakousnutí” zipu, utržení magnetu u zapíná apod.

Starejte se o kabelku podle materiálu

Péče o kabelku se vždy odvíjí od použitého materiálu. V současné době jsou nejčastějšími materiály textil, kůže a syntetické materiály. Každý z těchto materiálů vyžaduje speciální péči. Každá kabelka má vždy na visačce napsaný druh materiálu a také pomocí symbolů vyznačenou péči. Podrobnější informace o materiálu a péči o kabelku se dočtete na příbalovém letáku přímo od výrobce nebo od prodejce.

Jak se starat o kožené kabelky?

čištění 2x do roka (ideální je změna sezóny)před prvním použitím je nutná impregnace proti vodě a vlhkostižádné praní, namáčení ani jiný kontakt s vodoužádné sušení přímým zdrojem tepla (postupné vyschnutí na větraném místě)na kožené kabelky se nikdy nepoužívá krém na kožené boty – chraňte před chemikáliemi (kyseliny, lihy, lepidla), otevřeným ohněm a tepelnými zdroji. Poškozují povrchovou úpravu!

– zašpiněné místo postačí otřít navlhčeným hadříkem nebo hubkou

– promočené prudce nesušte, materiál praská a může se zdeformovat. Vysušte při pokojové teplotě.

– tašku neplňte nad 2,5 kg (mini a doggy nad 1 kg)

– nerovná kresba, částečná rozdílnost odstínů, jizvy a vrásky nejsou chybou.                               

Jak používat a ošetřovat kombinované kabelky/tašky z koženky a látky:

– všechny kombinované kabelky jsou inpregnované, jen je nutné čas od času impregnovat znovu

– u ekokůže (koženky) platí vše, co v předchozím odstavci

– 100% bavlnu lze prát až na 40°C, v případě kombinace s ekokůží pouze ručně, ve vlažné vodě a co nejšetrněji, aby nedošlo ke zbytečnému promáčení a poškození koženky

– pokud je znečištěná pouze podšívka, lze ji částečně z kabelky/tašky vytáhnout a vyprat samostatně. Nedochází tak ke zbytečnému promáčení „obalu“ tašky

– mokrou tašku nechte volně proschnout, bavlnu lze žehlit, nejlépe přes bavlněnou látku. NEŽEHLIT koženku